Solutii pentru camuflarea vitiligo

a folosit cineva crema Drula pentru pigmentare?am observat ca se sterge daca dau cu apa sau un servetel,chiar si dupa multe ore,parca e fond de ten mai mult.chiar trebuie dat de 2 ori pe zi cu ea?

de unde pot face si eu rost de viticolor in maxim 2 saptamani?? in sud-estul tari nu am gasit la nicio farmacie sensiblu si nici la alte farmaci.

alte modalitati de a acoperi 2-3 pete de vitiligo stie cineva?

stie cineva o metoda eficienta de acoperire a unei pete de vit.in zona genitala? am incercat cu viticolor dar tot se vede pata…

cu ce as putea sa combin viticolorul pentru a nu se observa aceasta micutza pata

Pai cu ceva foarte rezustent la contact probabil pentru ca daca e in zona genitala si tu te dai cu fond de ten atunci probabil ca lenjeria intima prin contact va decolora iar zona…nu prea m-am gandit niciodata sa imi camuflez petele din zona genitala pentru ca mi se pare putin cam redundant. Cel mai bun e un viticolor eventual vreo 2 aplicari una la 10 minute dupa prima daca pata se tot vede si apoi putin fond de ten dar ar trebui ca acesta sa fie rezistent.

pentru mine este foarte important sa acopar acea pata de marimea unei boabe de fasole,ptr k dau admitere la Academia de Politie si nu trebui sa se vada nimic.

As dori sa stiu si eu dc in structurile MAI nu se accepta oameni cu vitiligo?

Depinde in care dintre structurile MAI. Stiam ca nu trebuie sa ai semne distinctive pe la serviciile secrete dar in rest nu prea cunosc legislatia. A mai fost cineva pe forum care a spus ca la contravizita medicala a fost respins la intrarea in Academia de Politie.

Cred ca fondul de ten este bun, camufleaza. Dar sincer, nu trebuie neaparat sa camuflam, adica asta este, este o realitate, nu cred ca trebuie sa ne fie frica de cum aratam, este o boala intalnita, nu a tinut de noi sa o avem. Ar trebui sa inteleaga societatea ca este ceva normal…

Probabil ca asa ar fi frumos dar nu traim intr-o lume perfecta. Doar ca aspectul exterior este fundamental in societatea moderna si cine e diferit este cam marginalizat. Cine nu e informat tinde sa respinga si sa se fereasca si e normal. Valabil pentru oricine are un defect fizic nu numai noi cei care sufera de vitiligo…

Sal,

Am gasit pe net si pare de durata: microskin.com.au/ Din pacate au clinici in Australia si New York (au promis una si in Marea Britanie, dar se pare ca tot amana).

Si apoi este airbrushmakeup.com/professio … lite_mini/ pe care l-am si comandat pentru o cunostina(ba chiar au venit 2 bucati :slight_smile:

Pentru amandoua sunt filmulete pe youtube(sunt similare, doar Microskin presupune un scan de culoare si asa se elimina riscul de observare… in plus difera si substanta care se aplica… nu stiu foarte multe detalii…)

Salut,
La microskin nu arata pretul sau am citit eu in dunga?
Pe airbrush ce anume ai comandat; foundation sau pt. bronzat? Cunostinta ta e incantata de produs, se mai vad petele?

salut

ceva noutati de camuflare pentru un ten normal ?(nu e nici inchis, nici deschis ci normal) sau ce metode mai folositi voi in ziua de azi?

A incercat cineva Avene Couvrance Crema Compacta SPF 30 ? Ce rezultate sunt?

autobronzantele sunt indicate?am vazut ca cel de la uriage este pt vitiligo

autobronzantele sunt indicate?am vazut ca cel de la uriage este pt vitiligo

nu sunt contraindicate dar in functie de culoarea pielii tale vei obtine o nuanta care poate contrasta foarte mult. Atentie la cat si cum aplici daca te hotaresti sa apelezi la autobronzant.

am descoperit DERMOTAN un produs foarte bun care camufleaza perfect petele albe. daca doriti informatii contactati-ma. aici puteti vedea si un clip in care se prezinta produsul si se vede clar cat de eficace este. youtube.com/watch?v=aXdvI2_j … b_zLnHvut3. il folosesc de o luna si sunt foarte multumit. camufleaza perfect si rezista cam o saptamana la contactul cu apa.

1 Like

De unde l-ai comandat? Direct de la ei de pe site?

Asa de instant este efectul? Cum arata dupa cateva ore?

Ai fi dispus sa imi trimiti o mostra? Platesc eu transportul si mostra, bineinteles

Eventual lasa-mi un nr de telefon

(A expirat editul la postul anterior)

trimite-mi numarul in pm si te sun pt mai multe detalii. am comandat de pe site-ul lor, am folosit pt plata transfer bancar, preconizez sa ma tina cam 6-7 luni, produsul este rezistent la contactul cu apa (pe maini ma tine o saptamana si iti dai seama cat de expuse sunt) pe fata se adapteaza foarte bine nuantei tenului si rezista pana la o prima spalare cu apa calda si un buretel. pentru mai multe detalii lasa-ti-mi nr in pm si va contactez cu placere.

Ti-am dat PM, mersi de promptitudine. Chiar sunt curios

Ma bucur sa vad ca folosesc si paypal

1 Like