Solutii pentru camuflarea vitiligo

Ma bucur ca s-a mai gasit o solutie de camuflare. dar nu am inteles f bine pana la urma rezista la contactul cu apa sau nu ?

buna, sunt noua pe aici, stiti cumva unde pot gasi Viticolor gel? Am cautat in toate farmaciile si mi-au spus ca nu mai pot aduce momentan. Sau poate aveti careva si doriti sa-l vindeti?

Unii membri ai forumului au cumparat VITICOLOR de pe situl Evromed Bulgaria http://evromedbg.com/shop/viticolor/
Pretul afisat este de 40 BGN la care estimez ca se mai adauga in jur de 10 BGN transport. Un total de 50 BGN, adica 113 lei.
Adresa lor de mail este info@evromedbg.com . Cred ca cel mai bine e sa le scrii direct. Sau daca te simti norocoasa, poti sa plasezi o comanda in limba bulgara in magazinul online :smiley:

Ai luat in considerare si produsul DERMOTAN ? youtube.com/watch?v=1kjrNJvaiuo

multumesc! nu am mai auzit pana acum de acest produs, Dermotan dar pare a fi ok… il gasesc si la noi sau doar direct la producator?

Daca cumva cineva vrea sa comande viticolor gel de pe site-ul bulgaresc ,poate comanda si ptr mine produsul ca nu ma descurc deloc cu site-ul si limba lor.

Din pacate dermonatul isi schimba culoarea tot ca viticolor. Daca ar fi ramas culoarea pe care o aplici de prima data era extrem de bun insa asa trebuie sa mergi pe ghicite.

Buna ziua a si dori sa va spun ca am cumparat fondul de ten Dermacol si sunt f mulțumită de el .acopera petele f bine si e f rezistent la apa,poate fi folosit cu succes la piscina,sper sa va ajute

ce fel de crema si cum ai amestecat? nu dispare nuanța cremei de pe piele cand o aplici? ar fi ideeal daca ar merge,îmi poți da un pm in privat?

Bună! Știe cineva după colorarea cu Viticolor la cât timp putem să folosim crema Vitix?

Salut
Sunt interesat de dermotan ptr camuflare vitiligo
Multumesc

Dermotan este un produs de camuflare fabricat de firma italiană Alida Depase
Adresa lor este: https://www.alidadepase.it/

Se poate plasa o comandă cu livrare în România direct pe situl lor. Prețul este 65E+20E livrarea.
Produsul pare a fi disponibil în trei nuanțe, sper s-o nimerești pe cea mai apropiată de culoarea tenului tău.

Ma puteti ajuta cu nuanta ?
L ati incercat?

N-am încercat Dermotan. Dar nuanța necesară e ceva care depinde de culoarea tenului tău.
Dacă nu vrei să cheltui prea mulți bani poți încerca VITICOLOR, un produs similar care se găsește pe piața din România. Dacă este prea închis poți încerca să-l mai diluezi ca să atingi o nuanță apropiată de culoarea tenului tău.

P.S. Am șters numărul tău din postări, e mai bine să nu lași date personale pe internet. Dacă vrei să comunici cu ceilalți o poți face prin acest forum și experiența ta cu autobronzantele îi va ajuta și pe alții.

1 Like

Buns ziua.nu se găseste site ul… nr-telefon_sters daca ma puteți contacta

Cauta pe Amazon ei am luat o solutie si un creion corector . Sunt foarte bune

Eu am incercat dermotan, iar pentru corp este probabil cea mai buna solutie de camuflare. Pentru fata nu e chiar atat de bun din pacate. Pentru mine insa mai bun este aquabruna Alida DePase - ACQUABRUNA insa acesta se duce la spalare cu sapun. Ca si recomandare eu am folosit Nr1 si N2 adica light si medium skin, asadar daca vei comanda sa zicem Nr2 si crezi ca nuanta este prea inchisa poti adauga niste apa distilata in combinatie intr-o sticluta mai mica.

Pentru fata as recomanda tot firma aceasta italiana alidadepase si mai exact Velocover. Ca si culoare pentru un ten normal as zice intre Nr3 si Nr4 insa le poti sa un mail sau telefon si daca plasezi o comanda sa ii rogi sa iti includa si un sample set inauntru sau eventual probabil pentru cativa EUR in plus in cel mai rau caz. Cam tarziu raspunsul insa sper sa te ajute. Eu personal am comandat de la ei si mereu au fost seriosi, mi-as fi dorit sa existe mai multe companii ca aceasta care sa fie specializate strict pe cei care au vitiligo.

Ai raspuns la un mesaj din 2009 insa daca tot ai facut-o de ce nu lasi un nume si un link catre acea solutie si acel creion corector, fix la asta s-a referit si @silviu in postul lui.