Magazinul de lampi UV pentru tratamentul vitiligo

[color=red]va rog, fara publicitate prin intermediul websitului. Discutiile private le puteti purta prin email. Mircea

-EU NU COMERCIALIZEZ LAMPI!!!
-eu incerc sa le ofer celorlalti o varianta de achizitionare.e destul de complicata si asta pt. ca nu se poate comanda din romania,trebuie sustinere din afara tarii.si tu ai procedat la fel.
-te rog sa nu confunzi spiritul de solidaritate pt. cei ce sufera de vitiligo cu interese financiare
-tot respectul pt. munca ta de pionerat.
-succes in continuare cu site-ul!!!

gata, am facut rost de lampa. E vorba de modelul dermaligh 80, care spune producatorul e singurul original, restul fiind copii (ma rog, nu stiu cat e de adevarat…).

Lampa a comandat-o un amic din Canada unei firme din Australia, si mi-o aduce el in 2 sapt. cand vine sa ma viziteze. Denumirea site-ului respectiv nu o dau pt. ca trebuie sa respectam regulile acestui website, dar daca e cineva interesat ma poate contacta prin e-mail. Lampa costa 595 USD, cu tot cu cheltuieli de transport. Problema e ca eu nu am putut plati cu cartea mea de credit din Romania, cred ca va trebuie o carte de credit a unei banci americane sau macar occidentale (Citybank, poate ABN sau ING).

Mircea, cei care mi-au trimis lampa mi-au scris ca nu e f. eficienta la petele de pe maini (si eu exact acolo am pete), mai mult pe fata si gat fiind eficienta. Tu ce rezultate ai avut pe maini si pe pata de la picior?

1 Like

Este eficienta in orice zona dar rezultatele apar mai repede pe fata & gat. O sa postez in sectiunea “Repigmentarea in Imagini” poze din timpul tratamentului pe picioare; deocamdata nu s-a intamplat mare lucru.

Am inteles. Eu stiu oameni care s-au repigmentat pe maini cu pUVA, era normal ca si cu nUVB sa ne repigmentam. O sa va tin la curent cu evolutia repigmentarii, de indata ce imi vine lampa.

As dori si eu sa achizitionez o astfel de lampa…sa inteleg ca mircea nu poate inca face rost? o alta solutie care ar fi? teo tu ai gasit in alta parte?

Mi-o aduce un amic din strainatate, a cumparat-o de pe net din Canada!

Am nevoie si eu urgent de lampa asta am facut rost (cu greu) de 100$ deci bani am dar nu stiu de unde sa o cumpar… dak mai are cineva bunavointa sa ma ajute sa o faca pls!!! Am nevoie urgent de lampa.

Nu ma ajuta nimeni??? va rog…

lampa costa peste 300 euro…nu 100

Salutare!
Am gasit lampa si in Romania, costa cam 11 milioane si e aceeasi care costa sute de dolari in Australia. Este adusa din Germania. Intrebarea mea este se merita sa dam 11 milioane, poate sa spuna cineva ca este eficienta? Adica pozele sunt incurajatoare, dar pentru maini fucntioneaza? Eu cu Oxoralen, ma ard, arata nasol o perioada, dar sa spunem ca trece, nu se mai intinde, dar cu lampa imi ia cam un an sperand ca nu se mai intinde. Asa si cu Vitix, mi-am luat, dar innebuneam sa vad pata aia alba pe fata, asa ca ma ard putin, dar macar trece. N-am timp sa stau 6 luni pana vad o imbunatatire, ca sa nu mai spun ca parca ma decolorasem si pe langa. Poate ne incurajeaza cineva si ne spune ca intradevar este eficienta lampa, si ne luam cu totii, ce mai sunt 11 milioane la disperarea noastra. :smiley:

Dap… stiu ca costa atat da cine ma ajuta sa o cumpar ??? De bani nu e problema ca fac rost de ei. Da nu stiu de unde sa cumpar lamap asta e problema.

Mi-a venit lampa de 2 saptamani, si dupa prima folosire pe maini mi s-a parut ca m-am albit mai rau decat inainte, asa ca am dat nervos cu ea sub pat si nu am mai folosit-o de atunci. Am mai dat si 595 USD pe ea. Tippul din Australia care mi-a trimis-o a fost corect: mi-a spus ca pe maini si pe laba piciorului este adesea putin eficienta, si se pareca a avut dreptate. Eu am cateva pete mici pe maini, care parca s-au extins de la lampa.

oricum, in ultimele 2 saptamani am fost in concediu la munte si m-a luat soarele destul de bine. Zonele albe s-au bronzat la loc si inca ceva pe deasupra. Am stat deliberat in soare combinat cu Vitix, dar soarele m-a prins si cand conduceam masina. Efecte adverse ale soarelui nu am observat, si va asigur ca am stat bine in soare, cand au fost caldurile acelea mari eu eram la munte si erau 37C afara. Am folosit si creme de protectie 50+, insa la 4 ore nu la 2 cum scrie la carte. Eu sper ca bronzul sa ma tina, iar despre lamp nUVB nu stiu ce sa zic, Mircea tu nu ai observat depigmenari suplimentare la prima si a doua folosire a lampii nUVB? Ele apar la pUVA, nu stiam ca si la nUVB pot apare depigmentari.

salut ma intereseaza o lampa am inteles ca e buna vreau si eu url ul ma gandesc sa o iau astept un semn merci

buna eu sunt noua printre voi dar am de vreo 4 ani boala folosesc numai vitix gel am numai pe maini si am inceput sa iau si vitix pastile vreau sa stiu ce e oxoralen poate e mai eficient

unde o gasim cu 300 eu stiu de vreo 800

Elena poti sa ne spui unde ai gasit lampa asta care costa 11 mil in Romania?

Sunt site-uri pe care lampa costa si 300 EUR, dar trebuie cautate pe net. In opinia mea lampa nu are pret de cost mai mare de 50 EUR, sunt doar 2 neoane pe un maner de plastic.

pai dak poti sa ma ajuti cu un URL te rog io sa-l pui

A da am uitat de ceva ““3. Nu postati linkuri catre situri comerciale.””
Pot sa-ti las adresa de e-mail sa mi-l dai???