Tratament recomandat de dr. Elena Tataru

cred ca pe asta se bazeaza si ea, pe disperarea bolnavilor.
este f posibil ca acest medicament sa fie Melaoline, numai ca d-na i-a luat prospectul ca sa nu se prinda nimeni ca face bisnita (il ia cu 2 EUR din Grecia, si il vinde aici cu 400 RON).

Pastilele le primesti intr-un plic de la “farmex” (de farmacie) si exista doua hartii pe care le trimite impreuna cu pastilele, una pe care scrie numele : Meladinine(asa tin eu minte), iar methoxsalen scrie sigur, si alta, pe care scrie timpul de expunere la soare. Bineinteles ca nu stai 4 ore la solar. Poate stai 4 ore la soare, de exemplu cand te duci la mare. Ideea e ca trebuie marit timpul de expunere la raze de fiecare data cand nu ti se mai inrozeste/inroseste portiunea depigmentata dupa ‘bronzare’. Din ce am inteles de pe acest forum, pe acelasi principiu functioneaza si lampa NuVb, doar ca e timpul de expunere mai mic. Eu nu am stat niciodata mai mult de 12 minute la solar, iar la soare nu am apucat sa stau niciodata.

Am mai scris o data despre acea prietena a mea care sa vindecat in proportie de 95 la suta ( avea o pata mare pe piept, pe spate, pe fata, in coate, pe genunghi, la incheieturi), iar acum nu mai are decat o pata la incheietura unei maini, pe care o acopera lejer cu cureaua ceasului. Ea a inceput acum vreo 8 ani tot cu tratamentul dnei Elena Tataru (costau 3 mil pe atunci pastilele) pana a descoperit Melaolineul. Iar acum se trateaza cu cel din urma.
E alegerea fiecaruia. Daca stai sa te gandesti, 2 milioane pe luna pentru un tratament care da roade in ce avem noi, nu ti se pare mult deloc; atata tot ca stim ca exista un echivalent al acestuia la 4 euro (atat costa acum Melaoline), doar ca se gaseste mult mai greu.
Mie nu imi pare rau ca am comandat de la ea, desi a parut foarte suspect totul, am riscat, asta facem cu totii in “boala” asta, testam tratamente pe noi. :slight_smile:
Daca mai sunt persoane care au rezultate, postati si voi poze, ne mai ‘imbarbatam’ putin reciproc .
Toate cele bune

clar ca nu se sta la solar 4 ore…oricum nu se poate sta mai mult de 15 minute la solar…dar oricum si la soare mi se pare mult…(ca s-a zis ca se ajunge la 4 ore pe zi si cand se foloseste lampa si in celelalte zile)…adica asta e parerea mea…nu am testat :smiley:…si cu lampa nb uvb maxim 5 min 20 se sta…eu asa stiam…
nona tu cand iei pastilele te duci numai la solar?ai rezultate? :smiley:( as risca si eu sa merg…ca am ajuns sa stau cu lampa cate 4 ore si abia sunt la minutul 2 20) :confused:

@Nona:
methoxalem=melaoline .
Meladinine=noua denumire a lui Melaoline
deci pastilele pe care le furnizeaza d-na doctor sunt de fapt Melaoline.
Ma bucur ca am lamurit-o !!!

@ Deny : am postat poze cu rezultatele mele pe a doua pagina a acestei discutii.

Buna ! Sunt Alina si am vitiligo cred ca de aproximativ 18 ani . N-am urmat nici un tratament consecvent la inceputul evolutiei acestei afectiuni. Insa tot timpul am sperat intr-un tratament miraculos. Am incercat acum 4-5 ani combinatia Melaoline si soare insa am renuntat dupa aprox. o luna pentru ca nu functiona. Anul acesta am aflat de acest tratament al d-nei dr. Elena Tataru si desi initial am fost sceptica si chiar refractara din cauza invaluirii in mister a acestor pastile asa numite " naturiste " , am incercat totusi incurajata si de experienta unui baiat din orasul meu la care tratamentul a raspuns foarte repede. Am inceput din iunie si de abia in august-septembrie am observat cateva puncte de pigment in plus ( am urmarit evolutia din fotografii ) . Deci pot sa afirm ca acest tratament " no name " functioneaza, ce-i drept foarte greu, cel putin in cazul meu. Am vazut ca mai este o persoana, Nona , la care tratamentul a raspuns.
As vrea sa stiu daca mai sunt persoane care au incercat . De asemenea vreau sa stiu daca a aflat cineva de o lotiune tot din gama tratamentului pentru vitiligo promovata de d-na Tataru ; o colaboratoare a dansei mi-a spus ca aceasta ar fi eficienta pentru zonele care raspund cel mai greu, gen extremitati - degetele de exemplu. Eu inca nu am curaj sa o incerc deoarece costa 300 euro si as avea nevoie de ceva cazuri concrete .

ai incercat si combinatia lampa nUVB+Vitiless?

E mai sigura.

AI gasit un site ceva cu produsele doamnei Tataru? Sunt si eu interesat mai ales dupa ce am vazut prezentarea de la TV

antena2.tv/arhiva/seful-papa … 11-07-2010
… daca vreti sa revedeti emisiunea cu dna Tataru si dna Ciobanu, eu cu cea din urma am tinut legatura .

Nu exista site cu produsele astea si se vand astfel - le primesti sec intr-un plic de farmacie fara prospect doar cu instructiunile dnei Tataru .
E o nebunie dar cum am zis la mine incepe sa se vada ceva ceva asa cum si la alte persoane functioneaza.

Multumesc pentru sugestia nUVB+Vitiless , mai merg o luna pe pastilele astea de la dna tataru , dupa care incerc si varianta asta.

Insa nu prea inteleg acest Noviltil sau vitiless sunt avizate , sunt in regula ? Ce contin ?

vad ca Vitiless e fostul Novitil, si la mine da rezultate mai bune decat Vitix simplu.
Din pacate Vitiless merge doar combinat cu lampa nUVB sau cu soare. Se sta la soare de 2 ori/zi. Asa ca mai bine astepti pana la primavara, si il combini si cu soare si cu lampanUVB, si pana atunci mergi pe altceva.

Tie cu tratamentulde la dr Tataru ti s-au repigmentat petele de pe maini?

Nu , pe maini nu prea raspunde, din alte experiente am inteles ca merge dar foarte greu. Solutia de care spuneam , cea la 300 euro, zic ei ca ar fi pentru zonele astea, gen extremitati.
Totusi ceva am remarcat , stiti ca pe degete sunt cateva fire mici de par ,la baieti poate mai mari si mai vizibile . Eu l-am smuls in perioada tratamentului si am observat o pigmentare in aceea zona , doar atat.

II rog pe cei care au cumparat produse de la Elena Tataru, pentru binele lor cat si al multor amarati care ii urmaresc in continuare emisiunile mincinoase, sa se adreseze organelor de politie si sa predea coletele postale spre expertiza de laborator.Veti constata faptul ca"vindecatoarea" vinde pastile de melanocyl, pentru tratamentul vitiligo.Aceste pastile se gasesc in sua la pretul de 10 dolari cutia si se elibereaza munai cu prescriptie. Reactiile adverse sunt multiple si ingrijoratoare. Nu va aruncati sanatatea. Nu merita sa renuntati la viata doar pentru a vi se estompa, pardon a vi se pigmenta provizoriu pielea in contact cu solarul.

Referitor la tratamentul cumparat de la Dr Elena Tataru, se pare ca da rezultate bune.
Am auzit de Dr Tataru la televizor, ca mai toata lumea banuiesc, la emisiunea de la antena 2 si am hotarat sa comandam aceste pastile.Prietenul meu are aceasta afectiunie de mic copil si a incercat mai multe tratamente, chiar si cu pastilele grecesti Melaoline dar care nu au dat nici un rezultat.
Este un tratament destul de costisitor si trebuie sa fii perseverent daca iti doresti rezultate.De mentionat ca aceste pastile trebuie asociate cu soare sau solar neaparat, altfel nu da nici un rezultat.
Prietenul meu a urmat tratamentul deja de 3 luni si s-au pigmentat multe portuni de pe corp, in special fata si acum foarte mult pe brate si mainii.Intr-adevar sunt portiuni unde pigmentarea a inceput mai tarziu sau deocamdata nu s-a pigmentat inca.
El v-a relua tratametul la vara, ca sa poata folosi soarele, intrucat acum a folosit doar solarul care iti usuca pielea foarte mult si nu e tocmai sanatos din anumite puncte de vedere.
Intr-adevar e dubios ca nu se stiu mai multe informormatii depsre doamna Dr Tataru, dar se pare ca aceste medicamante sunt intr-adevar pentru aceasta afectiune si functioneaza cu succes daca tratamentul este asociat cu soare, cat mai mult soare chiar daca doriti o pigmentare mai rapida.
Eu zic ca merita incercat de persoanele care sufera din pacate de aceasta afectiune.Mult succes.

Buna seara la toti ,va doreste cea mai noua membra.Ma numesc Maria si locuiesc in VALENCIA SPANIA de 11 ani.Am vitiligo de la virsta de sapte ani, iar acum am 44.Am urmat si eu tratamentul dnei dr. Elena Tataru din august 2010,iar in octombrie am observat o eruptie de pigment in zonele cu vitiligo.Erau zeci de puncte foarte mici , care au inceput sa creasca tot mai mult , pina s-au unit.Mergeam pe malul marii de la 8 - 11 dimineata si dupa masa tirziu , si beam zilnic sucuri nat. de morcovi si fructe.Am luat acele pastile pina in noiembrie2010.Acum am observat ceea ce zic eu"reactiile adverse ale pastilelor" , si as vrea sa nu fie asa,pielea de pe fata mi se usuca f. tare pina la scamosare ,iar vederea mi s-a degradat mult.Eu am mai luat pastile MELADININE cind aveam 10 ani ,mi le aduceau din Franta,iar rezultatul a fost stagnarea bolii ,pina la 24ani ,cind am ramas insarcinata.Dupa ce-am nascut mi-au aparut tot mai multe pete.Pe fata le-am descoperit doar acum ,stand mult la soare ,cind ma-m bronzat f. tare si s-a vazut diferenta.Cert este faptul ca m-am repigmentat pe genunchi ,coate ,fata ,maini ,in proportie de 70% datorita tratamentului dnei.dr.Elena Tatar.Acum mi-am cumparat din nou medicamentele MELADININE din Germania ,le dau in farmacie cu reteta din Romania, si costa 55€ le inlocuiesc pe cele ale dr. Tatar ,deocamdata.
Doresc ca toti sa va gasiti un tratament care sa dea rezultate…

Mai multi vizitatori au reclamat ca medicamentele vandute de Elena Tataru ar fi MELADININE sau MELANOCYL.
Pretul pe piata al acestor medicamente este derizoriu. Pretul pe care il percepe ea este foarte mare (cf. unui vizitator 400 lei pentru 2 luni)
Din ce inteleg distribuie niste pastile fara prospect, ambalate in plicuri de farmacie. Haideti sa vedem ce se ascunde in spatele acestor pastile minune.

Vreau sa duc o pastila la un laborator de testare. Rezultatele le voi publica pe site.
Cine se ofera sa imi dea o pastila din cele primite ?

1 Like

buna tuturor vreau si eu un nr de telefon al dr ELENA TATARU as vrea si eu sa incerc acest tratament sa vad in ce consta e am mai facut fffffffffff multe tratamente dar la ultimul am avut ceva rezultate dar era fff pretentios si nu puteam sa am tin va implor care aveti un nr telefonic sau ceva de genu sa am contactati si pe mine pe mes vio.roxana va implor.Sper sa nu fiu dezamagita …

am facut rost de melaoline pastile de cateva zile…am inceput sa le iau 2 la 2 zile, combinate cu solar…problema este ca m-am bronzat foarte tare la fata in 3 sedinte de solar, iar petele de pe fata se vad foarte rau acum…s-au inrosit si ele destul de mmult…nu stiu ce sa fac…sa mai continui sa merg la solar sau sa ma opresc?

pretene, dupa 3 sedinte nu te bronzezi pe pete, nici cu lampa nUVB, nici cu solar nici cu nimic altceva. Asa ca trebuie sa continui, sa fii perseverent; daca te deranjeaza contrastul, poti sa iti dai cu crema pe fata pe pielea sanatoasa, sa nu se bronzeze. Dar pe pete nu iti da cu creme de protectie cat stai la solar.

s-au inrosit foarte mult petele de vitiligo dupa 3 sedinte de solar…sunt roz foarte aprins…e posibil sa ma fi ars…acum nu stiu daca sa mai continui sau nu…repte, petele de vitiligo sunt foarte roz, mai les pe fata si in zona genitala