tratament fara rezultat

Salutare
azi implinesc 3 luni de cind am inceput tratamentul recomandat de dr Nedelcu,dar fara nici un rezultat concret,din contra au inceput sa-mi apara pete si in alte locuri pe corp.
O sa merg la control saptamina viitoare si o sa vad care e treaba,probabil o sa-mi schimbe tratamentul cu altul mai puternic decit vitix,coenzyma q10, magneziu forte, protopic, advantan milk,si dermovate.
toate cele bune

iti trebuie 3 pastile de vitix/zi si lampa nUVB.

vorbesti serios ?? 3 pastile de vitix pe zi?
Iar cu lampa nu stiu ce sa zic,cam de fiecare data m-am parlit, nu vad rezultate nici macar la fata,unde am inteles ca uvb merge foarte bine.

adevarul e ca tratament… nu prea exista. cea ce ne prescriu medici… nu are efect. am incercat si eu dermovate, elidel, protopic 1%, vitix + uvb banda ingusta… absolut nici o schimbare, NIMIC !! mai am un prieten care are vitiligo de cand era mic, cazul lui e mai grav decat al meu, a incercat si el cam tot ce se putea inclusiv vitix si lampa uvb fara absolut nici un rezultat. nici nu poate sa vorbeasca despre boala asta, daca il intreb ceva vad in ochiii lui cum ii vin lacrimile.

eu am obtinut rezultate f bune cu Vitix gel+lampa+3 tablete vitix/zi.
La vara sa incercati cu Vitiless+2 expuneri la soare/zi.

am facut rost de melaoline pastile de cateva zile…am inceput sa le iau 2 la 2 zile, combinate cu solar…problema este ca m-am bronzat foarte tare la fata in 3 sedinte de solar, iar petele de pe fata se vad foarte rau acum…s-au inrosit si ele destul de mmult…nu stiu ce sa fac…sa mai continui sa merg la solar sau sa ma opresc?

Cristi, tu acum scrii la toate rubricile acelasi post? E suficient sa scrii numai la una.

ok…scuze, nu prea stiu cum stau lucrurile pe aici…tu ai luat cumva melaoline? ai avut rezultate? nu stiu daca sa mai continui sau nu…

Salutare la toti
acum 5 luni am inceput tratamentul pentru vitiligo,dupa 3 luni am fost putin dezamagit,am mers la doctor si cind colo doctora spune ca am facut ceva progrese.
A inceput sa-mi apara pe pete mici puncte de pigment,iar petele mari pur si simplu s-au mai restrins.
Intre timp mi-a reaparut zimbetul pe buze :smiley:

si ce tratament ai urmat?

apel catre toti userii… specificati si tratamentul atunci cand ne dati sperante…

eu nu am urmat tratament cu Melaoline, decat pt scurt timp.
Cele mai bune rezutlate le-am avut cu:
-3 pastile vitix/zi
-3 expuneri saptamanale la lampa nUVB
-gel vitix sau gel Vitiless
-coenzima Q10 de la Walmark
Acum ca vine vara, poti sa incerci si cu Vitiless +soare.

teo poti sa descrii tratamentul tau saptamanal?..pas cu pas?
cum iei coenzima q10? si vitix pastile?
din cate am citit te fac sa te simti slabit…

si eu am fost la dl doctor nedelcu si am primit vitix gel, pastile, coenzime, magneziu, dermovate . le i-au de 2 luni si nici o schimbare. mi-a zis sa continui 6 luni acest tratament. oare este bun?

este tratamentul clasic pe care dl Nedelcu il prescrie de ani de zile, cu aceleasi rezultate slabe la toata lumea. Ma mir ca nu ti-a dat sa faci si pUVA>
Pastilele de conezima Q10 se iau 2/zi (de 30mg), si sa ne spui ce fel de Magneziu ti-a prescris.