novitil în România

Cat mai costa ?

Pigmentul din zonele genitale se pierde foarte usor, pt ca acolo nu ajunge soarele, si nefiind stimulate, melanocitele nu mentin pigmentul. De aceea e vitala folosirea lampi pt intretinere in aceasta zona. Pe fata pigmemntul se mentine mai mult, pt ca soarele ajunge acolo.

Pata alba care ti-a aparut dupa julitura e vitiligo localizat. E f posibil sa nu se mareasca, dar de disparut nu dispare.

Am folosit cu succes Novitil. In prezent site/ul românesc nu mai poate fi accesat iar la nr. de telefon pe care discutam cu dealer-ul respectiv, imi răspunde câ este un numâr nealocat. Ştiţi cumva o altă adresă sau furnizor din rRomânia pentru Novitil gel?

nasol daca s-a inchis…si eu am folosit si inca folosesc si e ok. Sper sa reapara sau sa apara un inlocuitor atunci cand mi se termina

Voi nu ati luati teapa cu Novitilul? Ca mi-au spus persoane ca l-au comandat, si le-a venit ceva expirat si deteriorat in colet.

Nu mi s-a intamplat asta…doua sticlute am comandat 2 au venit…nasol daca s-a intamplat asa…numai de tepari avem parte in tara asta

La mulţi ani!
Am folosit cu succes novitil pe perioada verii, de la un furnizor din România.
În prezent nu se mai comercializează sub această denumire la furnizorul amintit.
Am achiziţionat un alt produs Vitiless, produs în Spania, ce reprezintă numele sub care se vinde Novitil-ul în Europa.
Flaconul şi conţinutul este identic ( despre conţinut aşa cred, mi-a spus furnizorul, acelaşi ca la Novitil).Pe ambalaj este trecut un nume de femeie românesc - Olga Florea- restul pare neschimbat. Sper să fie aceeaşi formulă ce a dat rezultate. Nu mă pricep la marketing şi nu ştiu care ar fi ideea. Pe site-ul novitil România apare numele Olga Florea şi trimiterea la dermateck.
Sper ca şi acest produs să fie bun .
O să vă comunic rezultatele

E prima oara cand aud de produsul Vitiless si trebuie sa imi pun cateva semne de intrebare:

  1. In primul rand, cine este Olga Florea ?
  2. Vitiless si Novitil sunt acelasi lucru ?
  3. Novitil stie de Vitiless ?
  4. In ce masura putem avea incredere in acest produs ?
  5. Unde este fabricat ? (In cazul in care este fabricat in RO nu se mai justifica pretul de 50E+ pe care il avea Novitilul)

Se pare ca exista o legatura intre Novitil si Vitiless: ingredientele sunt similare iar pe situl Vitiless se folosesc pozele cu repigmentarea de pe situl Novitil.

Compozitie Vitiless: Collagen Amino Acids, Aqua, Glycerin, Aloe Barbadensis Gel, Carboxymethylcellulose Sodium, Camphor, Menthol, Chloromethylisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate.

Compozitie Novitili: Lipoproteins, Polypeptides, Distilled Water, Glycerine, Aloe Barbadensis, Carboxymethylcellulose, Camphor, Menthol, Kathon and Oligoelements.

Produsul este fabricat in Malaga / Spania.

Ziper, cat de stabil este pigmentul castigat cu Novitil? cu Vitiless ai avut ceva rezultate?
Din pacate ies din aceasta vara destul de depigmentat pe partea dreapta a fetei. Sunt mai rau decat eram anul trecut pe vremea asta, numai ca atunci am reusit sa ma repigmentez 100% cu lampa nUVB+vitix, dar pigmentul nu a tinut. Inca din iarna s-a slabit, iar acum cand sunt bronzat imi dau seama ca am destule pete alble pe obraz, si una la coltul ochiului drept. Nu prea se vad la o prima examinare, dar eu stiu ca sunt acolo.
Culmea e ca pe mani nu prea se mai vede nimic alb, m-am bronzat acolo si m-am albit la fata. Culmea ironiei…
eu vreau sa te inteb daca se mai poate comanda Novitil pe site-ul firmei Dermabest, si daca ai avut rez si cu lampa+novitil?? (in afara de soare+Novitil).

teo tu nu ai incercat un tratament cu pastile melaoline sau meladinine?(parca erau aceleasi pastile…)eu de maine cred ca ma duc la solar…ca deja m-am saturat sa stau cu lampa 5 ore pentru a le cuprinde pe toate :frowning: si sunt la minutul 1 20 pe fata si 2 40 pe corp .mai am o cutie de melaoline…dupa ce le termin nu stiu ce fac…

Cu novitil am avut rezulate 100% ce s/au pastrat in timp. Rezultate am avut pe faţă, unde petele au fost însoţite de păr alb. În prezent mai am ici colo cate un fir alb. Aceste rezultate le-am avut după 1,5 ani tratament novitil+soare sau novitil+lampă. În alte părţi ale corpului nu am avut rezultate mari cu novitil. De aceea fiind deja pigmentat pe faţă când am achiziţionat vitiless nu pot face o comparaţie între ele. În prezent ma confrunt cu o extindere a petelor în zona genitală pe care nu pot s-o expun. Am să utilizez lampa începând cu luna noiembrie. Personal am identificat o asociere între extinderea petelor şi anumite probleme de ordin personal pe care nu am reuşit să le gestionez corespunzător.

Deny: eu am folosit Melaoline+lampa nUVB, dar cu rezultate mici. Cel mai bine e sa se foloseasca cu soare. Dar pana a venti vara au expirat pastilele, asa ca le-am lasat deoparte.
@Ziper: mi-am comandat si eu Novitilul de pe site-ul firmei Dermabest. Sa vedem acum in cat timp va ajunge la mine.
Il voi folosi dimineata cu soare, cand merg la serviciu, si de 3 ori/sapt cu lampa nUVB.

Teo, ai comandat Novitil sau Vitiless.
Ai comandat de pe site de mai sus sau cel cu extensie.ro. Te intreb deoarece furnizorul de pe site/ul romanesc imi spunea i primavara ca nu mai are novitil ci doar vitiless.

Am comandat Novitil de pe site-ul romanesc. Bine, am completat forumularul, si la rubrica produse comandate am bifat Novitil. Pana acum nu am primit nici un raspuns.
Nu asa se face comanda? tu ai si sunat, sau te-au sunat ei la urma?

Pt. Teo:Aşa am făcut şi eu dar am şi sunat. Au confirmat că au primit mesajul însă a durat întotdeauna minim 2 săptămâni până a sosit coletul. (de 2 ori am comandat novitil şi de două ori vitiless, cate un flacon de fiecare dată).

Pt. Teo:Aşa am făcut şi eu dar am şi sunat. Au confirmat că au primit mesajul însă a durat întotdeauna minim 2 săptămâni până a sosit coletul. (de 2 ori am comandat novitil şi de două ori vitiless, cate un flacon de fiecare dată).

bine, mai am rabdare. Pana imi vine coletul, trece soarele de tot.

acum m-au sunat cei de la firma dermabest. Era un barbat, si mi-a spus exact ce ai zis si tu: ca nu se mai produce Novitil, si ca imi poate trimite Vitiless, care e aceiasi chestie, doar ca sub alta denumire. Asa ca l-am comandat pe acesta, ce era sa fac?

Mi-a venit Vitiless-ul. Ambalajul nu arata cine stie ce, iar data expirarii nu e trecuta pe ambalaj (ceea ce imi ridica mari semne de intrebare asupra originalitatii produsului). Oare si cel care se comercializeaza in Spania e la fel?
Spre comparatie ambalajul de la Vitix e f frumos, cu o carticica cu instructiuni de folosire, scrisa in mai multe limbi. Esti sigur ca nu e facatura.
Ambalajul de la Novitil cum era?? Simplu si fara data expirarii, (ca la Vitiless) sau mai aratos (ca la Vitix)?