Magazinul de lampi UV pentru tratamentul vitiligo

ciuadat…eu nu am mai auzit de ulei de masline inainte de expunere…super…sper sa-ti mearga pentru ca ,de obicei lampa fara o crema care sa ajute in procesul de repigmentare nu prea da rezultate…eu folosesc lampa cu crema vitix de aproape un an si am avut super rezultate:unele pete s-au inchis iar acum am reinceput tratamentul cu melagenina plus combinat cu crema vitix si lampa ca sa incerc sa l-e inchid si pe celelalte care,inaintea tratamentului precedent s-au inchis considerabil devenind foarte mici…bafta in continuare cu uleiul de masline… :wink:

acum voi incepe cu novitil plus lampa…de unde ai facut rost de melagenina?

procedeul este acelasi ca la vitix: de 2 ori/zi+ 3ori/sapt lampa?

procedeul da…rezultatele sunt mai bune cu novitil…cel putin teoretic (daca e sa credem marturiile de pe sit-ul oficial al firmei atunci produsul este miraculos)
Ramane de vazut :slight_smile:

Hello,
Ma intereseaza si pe mine de unde ai facut rost de melagenina.

Merci.

Sal,
Lucrez zilnic cu un panou UVB ( Dermalight 1000)la un cabinet, dar pacientii raspund diferit la tratament. Nu va asteptati la miracole!!! se incepe terapia de la cateva secunde, conform unui protocol bine stabilit, pana se ajunge la 5’25" la a 16-a sedinta. Prima terapie contine 16 sedinte (3 sedinte pe sapt.). Utilizam Vitix, acum e o fetita in tratam la a 3-a terapie, si intr-adevar s-a pigmentat destul de bine, dar f. bine se vede pe abdomen. Pauza dintre terapii e de minim 4 sapt. Exista si in Rom distribuitor.

cred ca fiecare poate face chestia asta acasa lampa+vitix dar ai nevoie de timp,rabdare si bani ca sa-ti cumperi o lampa…de anul trecut am facut pauza cu tratamentul dar de ceva timp l-am reanceput,doar lampa si melagenina si vad ca petele se inchid putin pe la borduri…am citit despre noul oxsoralen ultra,cica e foarte efcient si dupa vreo trei sapt deja ai rezultate ,iar dupa 9 luni rezultate in proportie de 90% si asta depinde si de fiecare cum rasp la tratament

buna, as fi si eu interesata de unde se poate cumpara din Romania lampa dermalight pt vitiligo.
Daca stie cineva dintre voi va rog sa ma contactati pe e-mail : angi_marc @ yahoo.com
Multumesc din suflet

Angela, poti lua legatura cu Anca Cristescu. Ea vrea sa isi vanda lampa proaspat achizitionata, sun-o si vezi daca oferta ei mai e disponibila. Daca nu, cu elena la adresa hristeaelena@yahoo.com, care iti spune la ce site se poate comanda.

rezultate-pozitive-cu-lampa-nbuvb-t384.html

Buna ziua.

As dori sa achizitionez si eu lampa. Se poate sa ma ajute cineva in privinta cu acest lucru ?

Multumesc anticipat

Salut! Eu am de dat o lampa dermalight 80 nb UVB 311nm. Este putin folosita (aproximativ 50h) si costa 1200RON(una noua costa cca. 1700RON).Pentru detalii: ID-ul meu nelo_buz. Multa sanatate!

Buna
Eu am luat lampa uvb 311 din Bucuresti de la o firma care comercializeaza aparatura medicala. Nu stiu daca imi este permis sa scriu numele firmei. O am din oct. 2007 si am dat pe ea 1285 lei. Cam mult pt cat e de mica. Daca vrea cineva amanunte va ajut cu placere. Nu am rabdare sa citesc regulile forumului din pacate, asa ca sa-mi spuna cineva daca am voie sa spun numele firmei…

Noi nu facem reclama comerciala la nici o firma, asa ca nu spune numele ei (decat daca cere cineva acest lucru).

Buna ziua!
Imi puteti spune si mie, va rog,unde se afla magazinul acesta si cat costa o lampa?
Multumesc!

Mircea: mesajele publicitare sunt INTERZISE
Te rog sa citesti regulamentul: reguli-t2.html

Scuze, Mircea ! Nu m-am gandit la asta… pur si simplu am vrut sa fiu de ajutor si am scapat din vedere restrictiile. Multumesc.
Cosdena, lasa-mi o adresa de e-mail si iti pot spune un site de unde sa achizitionezi lampa.
De altfel, daca o sa cauti pe net, o sa gasesti si la noi in tara si in afara.

buna seara
oameni buni! caut si eu lampa uvb pt vitiligo la un pret cat mai bun tinand cont si de criza asta pacatoasa care s-a abatut peste noi. Rog seriozitate!Astept variante de preturi pe adresa de mail .Tin sa precizez ca sunt din slatina Olt
Multumesc

Pot sa dau lampa mea pentru cineva care o vrea, cu 1100 ron.
Anuntati-ma pe cristrad2012@yahoo.com

Nu sunt din Romania dar am acolo niste rude.
Ati putea sa-mi spuneti de unde pot sa procur aceasta lampa si cat ma va costa?
Inca o intrebare se poate sa se contrafaca aceasta lampa?
De unde tre sa o cumparam ca sa fim siguri ca e ceie ce trebuie?

Raspuns pentru Geta
Nu mai stiu acum exact site-ul de pe care am comandat lampa, dar promit ca o sa-l caut si-ti spun.
Stiu ca adresa de mail pe care am comandat-o era ceva cu vitiligotratament@yahoo.com, si avea si un nr. de tel, dar nu-l mai tin minte.