Apa Echilibrata în Deuteriu/fără deuterium

Buna. Oare apa echilibrata în deuteriu sau apa fără deuterium poate fi acceptată ca un mijloc adjuvant/ajutător la vindecarea diferitelor boli ale pielii, printer altele vitiligo :astonished:

mira-m-as/…
am folosit crema de corp Deuteria, de la dl dr Ioan Nedelcu, care se face chiar din apa echilibrata in Deuteriu.
Nici un rezultat…doar stimuleaza local o inrosire a pielii,dar trece repede. Pe prospcet scrie ca stimuleaza productia de melanina, dar nu am observat nimic.

Draga teo, multumesc mult pentru informatiile oferite! M-am referit pur si simplu la apa de baut. De fapt acest dl doc./prof. vizavi de vitiligo deocamdata, nici mie nu-mi spune nimic. Am pus aceasta intrebare pentru ca am citit/vazut acest ariticol: gandul.info/reportaj/apa-vie … ea-5367972.

eu cand am fost la dr Nedelcu la cabinet mi-a spus intre patru ochi ca pot sa ma repigmentez, dar greu de tot, si in functie de noroc. Nu a zis nimic de vindcare totala.
Apoi l-am vazut la Tv laundand o crema de-a sa pe baza de deuteriu ca tratament minune in vitiligo…ba si prezenta poze cu paciente vindecate de vitiligo…si m-am reprogramat repede la dansul la cabinet, in speranta ca imi va spune si mie despre ce crema e vorba. Nu a zis nimic de nici o crema, si mi-a spui sa continui cu acelasi binecunoscut si clasic tratament (vitig gel, vitix pastile, coenzima q10 de la Walmark, acid folic, dermovate si crema Deuteria corp ca adjuvant).

Acum vad ca o lasa mai moale cu vitiligo, si prezinta marea minune de laser Sunetics, care ne face sa creasca la loc parul cazut. (nu costa decat vreo 50 RON/sedinta). Sa creada altii, eu nu mai cred.