A auzit si folosit cineva Kalawalla?

Am gasit acum pe un site acest supliment care cica trateaza si vitiligo, stie cineva de el, functioneaza?

organichope.com/english/vitiligo.htm

Am vrut sa fac un nou post la coltul naturist dar am gasit aici deja si am decis sa postez in aceasta sectiune.
organichope.com/english/immuno.php
Acest site (nu ma refer la partea comerciala) sustine ca extractul de Kalwalla ar ajuta la repigmentare. Din cate sustin ei el este un imunostimulent/imunomodulator. Am sa incerc sa gasesc mai multe detalii si daca voi ajunge la concluzia ca merita o incercare voi posta pe acest forum.

pfff,ma uit la data de la ultima postare si e trist rau…ce s-a intamplat???nici o noutate?

nu prea se gaseste pe la noi…cam de asta niciun alt post :stuck_out_tongue:

Ozi buna la toti , sunt maria-susana , am vitiligo de la varsta de sapte ani. Anul trecut am apelat si eu la tratamentul doamnei tataru si am avut rezultate foarte bune,dar mi-am dat seama ca-mi afecteaza vederea si am renuntat la el. Acum 2 saptamani am fost la un medic f.bun in spania (unde locuiesc) si mi-a prescris un tratament care ,zice el, da rezultate bune. Pastile DIFUR- care sunt 100% naturale (extract de calaguala -prsupun ca este kalawalla ,mentionata mai sus) = extract de Polipodium leucotomus , si Protopic 0,1 in combinatie cu soare. Dupa doua saptamani pot spune ca am observat pete mici de pigment iar petele albe ,in contact cu soarele devin rosu - maronii. Am sa va tin la curent cu evolutia repigmentarii .

Am revenit din nou cu vesti despre tratamentul cu DIFUR si PROTPPIC 0,1% .Eu pot sa spun ca da rezultate bune, adica am inceput sa ma repigmentez, pe maini si genunchi.La inceput apar pete foarte mici , care incep sa creasca foarte incet.Acum am intrerupt tratamentul, dar petele de pigment apar in continuare si nu mai tin nici regim alimentar.Saptamana viitoare am sa pun si cateva poze, MERITA INCERCAT,mai ales ca pastilele sunt naturale 100% .