Vand Lampa Terapie UVB

Pot sa dau lampa mea pentru cineva care o vrea, cu 1100 ron.
Anuntati-ma pe cristrad2012@yahoo.com

Buna,

Am o intrebare la tine, dar tie ti-a folosit Lampa UVB, te-ai repigmentat???
si de unde ai achizitionat-o???

Merci,
Sa ai o zi buna! :slight_smile:

Pana acum am vreo 2 saptamani de cand folosesc lampa.
Toata vara am facut tratament cu melaoline si mult soare si solar si am avut urmatoarele rezultate:
La barba m-am vindecat aproape 80%. Restul, care nu voia nicicum, s-a pigmentat dupa numai 2 sedinte numai cu lampa, facute la interval de 2-3 zile, deci o saptamana.
La ochi, s-a pigmentat cu melaoline cam 50% (ca am mai purtat si ochelari de uv), iar cu lampa a mai ramas cam 20%, si daca merge tot asa, in alte 2 saptamani e gata si acolo.
La degete merge foarte greu: cu melaoline n-am vazut decat vreo 4-5 puncte de pigment care se extind greu, si putin mai multe pe marginea petelor. Acum, in numai 2 sapt. vad ca pielea incepe sa se inroseasca mult mai usor si chiar in vreo 2 locuri petele s-au strans putin.
In concluzie, daca as fi avut lampa de la inceput, acum eram departe.
Acum trebuie sa-mi mai soseasca una (ptr ca am comandat in doua locuri) si am zis ca-i pacat sa anulez comanda.

Ma bucur pentru tine, eu nu stiu ce sa zic ,mai astept putin pana sa-mi achizitionez una, dar as incerca-o si eu.
merci pt. raspuns si insanatosire grabnica :slight_smile:

da, marele avantaj al celor care fac boala acum este ca pot folosi lampa de la inceput. Cei care au pete vechi, au mare ghinion, pt ca au folosit numai medicamente adjuvante (ex Vitix), fara a beneficia de tratamentul de baza: lampa nUVB.
Eu la fata mi-am repigmentat toate petele, mai putin cea mica de la ochi, care nu a raspuns aproape deloc la tratament. Din pacate am stat in soare, si pigmentul s-a cam dus.
Si eu mi-am bronzat pata din barbie dupa numai 2 saptamani de folosire.
Tu habar nu ai cat adevar sta in vorbele tale, Cristrad: daca aveai lampa de la inceput, erai departe.

PS: anuleaza totusi a doua comanda, o lampa te tine 300 ore de folosire, nu ai ce face cu 2.