Tratament recomandat de dr. Elena Tataru

Ba se cade. Escrocheria se plateste.
D-le Tataru, aveti compasiunea noastra ptr ca ati stat langa o hoata si o impostoare. Imi pare rau ca va foloseste si numele, si bine faceti ca le avertizati si pe alte eventuale victime.

Dragilor, de 7 ani lupt cu manifestarile bolii . Am incercat absolut tot ce am gasit ca posibile remedii pe internet. Pana am ajuns sa-mi procur MELAOLINE din Grecia, la pretul de 1,9 euro cutia cu 30 comprimate. Daca intereseaza pe cineva, am sa postez si prospectul tradus din limba greaca, singura pe care o gasiti in documentatie, in oricare loc de unde va puteti procura medicamentul. A spus bine stimabilul intr-o postare, nimic nu este mai josnic decat sa speculezi disperarea unui bolnav, caruia sa-i vinzi medicamente la un pret inzecit, asemenea contrabandistilor, cu elementele de identificare inlaturate , pantru a nu divulga provenienta si posibilitatea de acces a celorlalti la piata de desfacere a acestui produs .
Despre medicament, pe care l-am testat personal timp de aproape 2 ani, va spun cateva randuri, necesar a fi cunoscute inainte de a-l incerca.

  • este deosebit de toxic, atentie la tineret, indeosebi copii. Ataca ficatul, cu posibilitatea de convingere prin analizele de sange. Acesta este motivul pentru care se administreaza cu mult lapte, dar un marker destul de evident sunt si durerile de stomac care apar imediat dupa ingerare.
  • expunerea necontrolata la soare dupa circa o ora, pana la 5 ore dupa ingerare, provoaca sigur (nu poate!) arsuri serioase ale pielii, in special pe zonele afectate de vitiligo.
  • datorita sensibilizarii crescute a tuturor zonelor expuse ale corpului la razele UV, provoaca fotofobie, manifestata prin toleranta foarte redusa a retinei la lumina, iar neprotejarea retinei cu ochelari cu filtru de protectie UV de peste minim 400 unitati, in exprimare populara, distruge ochii !
  • mecanismul repigmentarii este real, incepe cu aparitia unor mici puncte de pigment, care se inmultesc si se maresc vizibil de la o saptamana la alta, pana se unesc si acopera suprafata initial depigmentata. Zonele fetei si ale gatului de refac relativ usor, spre deosebire de cele de pe membre, sau incheieturile membrelor. Dar, dupa sezonul rece, cand contrastul dintre zonele pigmentate si cele depigmentate devine realmente insesizabil, petele albe reapar in urma expunerii la soarele de primavara, ceea ce denota ca refacerea pigmentului nu este de durata.
    Asta mi sa intamplat mie si altora din anturajul meu , dar nu trebuie considerata o regula a luptei cu morile de vant. Nu trebuie sa va pierdeti determinarea. Daca puteti incerca tratamentul, faceti-o, dar cu multa precautie.
    In cazul in care cineva este interesat de alte aspecte pe care le cunosc despre tratament, pot reveni. Sincer, nu am mai accesat acest forum de 4 ani, si chiar imi pare rau, macar si din perspectiva de a fi protejat cu un sfat pe cei expusi la tupeul infect al acestor vraci contrabandisti, care au curajul sa apara si pe tv.
    Succes, si nu uitati ca in viata e mai bine sa regreti ca nu ti-a iesit ceva asa cum doreai, decat sa regreti ca nu ai incercat sa faci ceva !

Buna ziua, as dori si eu daca se poate si stie cineva un numar de contact al doamnei doctor Tataru Elena, am gasit doua numere insa nu mai sunt alocare. Va multumesc.

Nu ai inteles ca este o escroaca si ca vinde Meloaline (cumparatdin Grecia cu 1,96 EUR) la pret de 200 RON, pretinzand ca sunt nu stiu ce medicamente miraculoase din SUA?
Sau esti de la Politie, si o cauti sa o arestezi? :laughing:

Si eu am cumparat aceste pastile de la asazisa dr. Tataru, am platit pt. ele 6milioane ( bani vechi), pt. 3 luni .Ca sa nu fie prinsa , schimba mereu oficiul postal, si o facea in colaborare cu un anumit TIBI .Un medic din Spania mi-a prescris pastile DIFUR 100% naturale (contin calaguala ) , PROTOPIC 0,1 -gel , in combinatie cu soare ( dimineata si seara) sau lampa.Mi-au aparut pete mici de pigment dupa vreo doua saptamani .Am sa va tin la curent cu evolutia repigmentarii . Medicii dermatologi din Spania , au mari sperante in aceste pastile ( naturiste) , care au o actiune biologica asupra imunitatii. Am uitat sa mentionez : nu se poate consuma nici un strop de alcool atata timp cat se face acest tratament. Va doresc un PASTE FERICIT tuturor alaturi de cei dragi, in speranta ca vom castiga intr-o zi , batalia cu aceasta boala .

1 Like

Salutari!
Cum stati cu pigmentarea? Eu nu m-am mai dat cu nicio solutie pe timpul iernii, iar acum, cand am mai iesit la soare si m-am mai bronzat putin am si inceput sa simt cum pata de la ochi incepe sa ma stranga ca si cum se mareste pe zi ce trece. Asa simteam si inainte cand credeam ca imi apar riduri, dar de fapt mi se marea pata.
Exista vreo legatura intre pete si schimbatul anotimpului? Aici nu ma refer la soare, ci la faptul ca si la petele de la picioare simt anumite intepaturi si furnicaturi…

In general petele se maresc vara, din cauza inevitabilei expuneri la soare, dar si iarna din cauza frigului (acesta accelereaza circulatia, la nivelul pielii).
Cred ca la tine soarele e de vina, si mie mi se intampla sa ma manance petele primavara, cand ies in soare fara protectie.

Mda, chestia e ca m-am dat mai mereu cu protectie pe fata/ochi (50 are crema si 15 fondul de ten), dar nu simt o mancarime la ochi, ci mai mult ca mi se tine pielea ca si cum ar fi uscata, dar nu e.
Teo, acum ce tratament mai faci? Cu solutia pt glaucom (i-am uitat numele) merge treaba? Eu as vrea sa fac iar comanda pt vitiless si sa incep iar tratamentul cu soare+ ca mi-am schimbat regimul alimentar si vreau sa vad daca se vede vreo diferenta.

Eu am iesit in soare saptamana trecuta, si abia dupa vreo 10min mi-am dat cu crema. Uramrea? 3 pete mici, de marimea unei gamalii de ac, la coltul ochiului stang. Asa ca, a venit primavara, si e musai sa ne luam cremele dupa noi camd iesim in soare.

Eu, in prezent, urmez tratamentul urmator:
-Lumigan la fata (asa se numeste solutia pt Glaucom). Are efecte f bune, dar in timm;
-Melagenina la coate si sub brat
-Vitix gel pe maini.

Mentionez ca toate 3 au efect. Melagenina nu m-a bronzat, dar parca,parca s-au estompat petele. Nu se mai vad ca inainte, dar e posibil si sa fie din cauza faptului ca s-a dus bronzul de asta vara.
Deci vin cu impresii mai incolo, cand se incalzeste bine afara.

Mersi.
O sa mai perseverez si eu cu Lumigan…

Teo, stiu ca tu mai ai cunostinte de medicina si as vrea un sfat in privinta consumului de spirulina chorella. Uite aici ce se scrie despre ea: armonianaturii.ro/Chlorella- … 65-articol
Avand in vedere ca nu mai consum proteine animale am nevoie de un supliment de vitamine, iar din cate am citit, alga asta ar face minuni pentru orgnism, dar v-am tot “auzit” pe voi ca imunostimulentele n-ar fi bune pentru vitiligo… So, care-i baiul? Multam!

șters la cererea utilizatorului
Mircea

Buna treaba…asta este fata cu care se lauda doamna Tataru parca…in ce consta tratamentul sa nu spui, doar un numar de telefon e suficient :slight_smile:

@Aniri: imunostimulantele sunt interzise in vitiligo, pt ca zgandara si mai rau boala. Dar imunomodulatoarele sunt OK (ele regleaza functia imuna a organismului, tind sa o aduca la normal).
@Moonwalk: eu nu cred sub nici o forma ca aceea e repigmentare. Cred ca a folosit un unguent bun de camuflare. Daca d-na Tataru ar inventa un medicament care sa repigmenteze Vitiligo asa de bine, si asa de repede (6 luni), castiga clar premiul Nobel pt medicina.

1 Like

buna ziua tuturor, si eu am incercat acum multi ani tratamentul acestei impostoare, si a functionat perfect, m-am pigmentat total cu exceptia mainilor, poza este reala cred pentru ca eu am vazut pe pielea mea. partea proasta este ca pigmentul nu rezista mult, la mine cam in 5 ani s-a pierdut pe alocuri pentru ca nu am mai facut nimic pentru a-l intretine si m-am procopsit si cu o fotosensibilitate cauzata de expunerea prelungita la soare. Tratamentul are rezultate formidabile atata timp cat va expuneti mult la soare. Eu imi doresc sa il reiau ,cu riscurile aferente, pentru ca personal mi-a schimbat total viata, este singurul care a functionat. Cat o priveste pe impostoare nu inteleg de ce ne mai batem capul cand putem sa procuram melaoline direct de la sursa. Sanatate multa va doresc!

A post was split to a new topic: Crema pe baza de piper

Aș dori nr de tel al doamnei dc Tataru sau cum se administrează acest melolin

Bună ziua va rog i-mi spuneți-i ce pastilele a-ți luat pr vitiligo

Buna. Pe timpul verii se iau 2 sua chiar 3 pastile de Vitix pe zi, impreuna cu crema Vitix (aplicata de 2 ori pe zi, dimineaa si seara, dupa care se sta la soare 15 min). Din octombrie pana in aprilie se ia foloseste crema Pigmerise.

Ai idee daca Dermovate se poate folosi concomitent cu Vitix gel? Daca dau cu Dermovate dimineata, apoi peste o ora, doua cu Vitix, dupa care seara fac la fel? Multumesc