Tratament recomandat de Dr Marcu Ion

mai exact daivonex protopic si advantan, vitix 4 pe zi si raze…chiar sunt fericita tot mai multi pigmenti incep sa imi apara…va doresc sanatate la toata lumea :smiley:

deci imunosupresive (Daivonex+advantan), antioxidanti (vitix)+raze.
Raze pUVA sau nUVB?
C

Buna!
Am urmat si eu un tratament pentru ten la dl Marcu si intr-adevar a dat rezultate atunci cand credeam ca nu mai exista nicio speranta deoarece incercasem ft multi medici pana atunci. Exista multe perosoane pe care dl doctor le-a ajutat, desi, ce-i drept, are o maniera destul de brutala de a se purta cu clientii si raspunsurile dlui sunt de cele mai multe ori rastite sau evazive.

Intrebarea mea este - pentru cei care ati urmat un tratament de 1 an sau 2 la dumnealui, cum ati facut sa il si incheiati? Ati vb cu dumnealui? Pt ca eu am incercat sa fac asta, insa mi s -a raspuns in acelasi mod evaziv si imi este teama si sa nu ma mai duc din proprie initiativa de a nu-mi recidiva acneea ingrozitoare pe care o aveam pe fata inainte sa ajung la dlui (desi dl doctor imi spusese initial ca tratamentul dureaza aprox 2 ani iar eu am deja 2 ani si jumatate).

Asadar, exista cineva care si-a terminat efectiv tratamentul la dl Marcu? Sau sa inteleg k este pe viata?!

Si inca ceva, si-a dorit cineva sa renunte la anticonceptinalele prescrise de dumnealui?? Pentru ca mie mi a spus k nu e nevoie sa renunt la ele daca nu vreau sa am copii pentru ca nu mi fac niciun rau…desi eu stiu sigur k din cauza lor nu pot sa slabesc sub nicio forma, spre exemplu si ca mai au si multe alte efecte adverse.

Va multumescanticipat!

Bună, Bianca. Daivonex pt mâini? Și restul pt față?