Tratament in Germania

apropo , dupa ce ma expun la lampa nUVB , pot sa fac dus imediat ? are vre-o legatura una cu alta ? tre s stau o anumita perioada de cateva ore…dupa ce fac tratamentu cu lampa…? stiam ca la solar dupa ce faceai sedintza de solar era recomandat sa stai 1 ora .si apoi s faci dus…ca sa prinde bronzu mai bine !!

1)vara parerea mea este sa mergi pe vitix pastile+un unguent care favorizeaza bronzarea (ex Vitiless). Dar expunerea se face dim pana in 8.30dim, sau seara cu 2 ore inainte de apus. O sedinta de expunere dureaza cam 30 min, si apoi iti dai cu crema pe pete sau te intorci in casa. De fapt, iti dai intai cu crema pe partile sanatoase, apoi te expui la soare, apoi iti dai cu cremasi pe partile cu pete.
2)eu nu fac dus dupa expunere, pt ca imi dau cu Vitix gel pe pete, si astept 2 ore pana sa fac dus. Mai bine faci dusul inainte.

A mai fost cineva in Germania la aceasta clinica? Ce rezultate a avut? As dorii sa merg cat de urgent posibil. Ma puteti ajuta cu detalii? Va multumesc. Sanatate

Am ajuns in Germania la acel doctor. Saptamana trecuta am fost. sanatate

Si ce tratament ti-a dat? Ce ti-a spus?

Bună ziua. Imi cer scuze pentru deranj, prietenul meu are vitiligo și as dori sa va între cum merge tratamentul de la Domnul doctor din Germania? Mulțumesc frumos.

Buna seara!Vreau și eu sa ajung la acel dr în Germania pt băiețelul meu de 4 ani.Ma ajutați cu adresa va rog???

@ile23_91 Va rog mult sa imi dati detalii despre acest doctor din Germania.
pagina pe care ati postat-o vitiligo-vitiligo.de nu este accesibila din pacate.
Va rog numele medicului, o adresa de email si/sau un numar de telefon al dansului sau al clinicii ar fi extraordinar daca ne-ati putea furniza.
Multumesc anticipat pt. ajutorul dumneavoastra.

Poți folosi Wayback Machine pentru versiuni salvate ale unor situri care nu mai există.
În 2020 situl http://www.vitiligo-vitiligo.de/ redirecționa către https://www.vitiligotherapie.de/ , de asemenea dispărut și poți vedea conținutul la data de 1 Octombrie 2020 aici

E posibil ca disparția prezenței online să corespundă cu pensionarea medicului, conform biografiei este născut în 1946.

Din păcate veștile despre medici sau tratamente minune sunt mai degrabă semnale de alarmă. Din experiența proprie ca pacient, în cazul meu au dat rezultate tratamentele convenționale aplicate cu consecvență.