Make-up

salutare la toata lumea…am si eu o intrebare…ce creme corectoare…fond de ten…etc pot sa folosesc ca sa nu se vada ca sunt fardat( am tenul putin inchis la culoare) …ca la o fata mai merge dar la un baiat arata oribil…il face feminin…si ce crema corectoare pot folosi pt buze, inafara de ruj…ca daca dau cu ruj se vede diferenta si arata oribil …??

NU stiu ce sa fac…ca daca ma iau dupa teo…sa folesc factor de protectie peste 50…se vede crema pe fata de la o posta…si ar trebui sa folosesc cate un tub pe zi cu toate ca nu am cine stie ce multe pete.Eu folosesc crema pt protectie solara cu factor 85 dar doar in locul unde am pete…in rest una am pielea buna folosesc una cu un factor mai mic…15-20 .La mine cand a stagnat vitiligo am stat la soare toata vara fara vreo cremea de protectie solara fara sa am nimika…in schimb cand a inceput sa iasa peste 1 an o pata mica pe fata si am stat la soare fara crema…a inceput sa se extinda pata…
Eu stiu ca teo are intenti buna… :unamused: :unamused:

Si cateva sfaturi sa nu se mai extinda vitligo: cat mai multa LOVE , muzica , si sa locuiti cat mai departe de ecuator:D .va pup si am incredere ca in 5 ani de zile va aparea ceva revolutionar si nu o sa mai fie nici o problema…

machiaj?:slight_smile: pentru vitiligo? e greu sa gasesti.stiu ca sunt fondurile de ten special pentru cei cu depigmentari.Era un fond de ten de la Avene cam 18.50 euro, apoi mai era fondul de ten protector de la Roche -Posay:17 euro, apoi cel de la vichy(care il am si eu):16 euro.Stiu preturile in euro pentru ca aceste produse le-am vazut in italia dar cu siguranta se gasesc si in romania mai ales in farmaciile sensi-blu:).Problema e ca toate fondurile au protectie doar 20.Eu ma dau prima data cu protectie solara de la avene 50 + iar apoi cu fond de ten Vichy.Functioneaza:din departare nu se observ petele,dar din apropiere…

am si eu o crema de la oriflame, cu efect de bronz si factor de protectie 5 :slight_smile:

cum se numeste crema de oriflame cu efect de bronzare ?? ms

Sunkiss gel, si e spf chiar 6 :slight_smile: e un tub maroniu

este crema autobronzanta ?? este buna de ceva mascheaza petele ?

Nu este autobronzanta, doar da impresia de bronz. Da, mascheaza petele, mi-am dat si eu

nu gasesc acest produs pe situl oriflame sigur se numeste asa ??

Am primit anumite informaţii despre vitiligo via -mail- de la o peroană cu această afecţiune ce foloeşte sucul din coajă de nucă pentru camuflaj. Eu nu am încercat dar o încerc. Potez acum, cu toate că nu am experienţă personală cu acest produs, deoarece perioada nucilor verzi se apropie de final şi poate doreşte cineva să încerce. Cel care mi-a trimis acete informaţii, precizează că foloseşte acet leac de ani buni şi camuflajul ar dura 3-4 zile.
Din câte am citit nuca în general prezintă proprietăţi terapeutice deosebite iar frunza şi coaja conţin o cantitate mare de iod, ce ete foloit în tratarea pitirazisului.

Sănătate şi răbdare

Pai nu stiu, eu l-am luat vara trecuta :frowning: . In general fac alte produse asemanatoare sau le reintroduc pe altele mai vechi. Numele e sigur asta