Recomandare Cabinet

Buna tuturor,

Ma confrunt cu Vitiligo de mai bine de 15 ani. In copilarie am incercat fel si fel de tratamente, dar nimic nu a functionat, astfel ca am renuntat la un moment dat. A ajuns pur si simplu sa nu ma mai intereseze si sa ma simt bine in pielea mea.

In ultimii an insa, petele s-au extins vizibil si nu mai pot fi acoperite de haine. Am decis ca trebuie sa fac ceva in privinta lor, intrucat imi afecteaza foarte tare imaginea de sine.

Am citit pe forum despre toate metodele incercate de fiecare, insa nu stiu de unde sa incep. Imi puteti recomanda un cabinet si un doctor din Bucuresti sau apropiere de care ati fost multumiti?

Mentionez ca am apelat la 2 medici din cadrul Clinicii Regina Maria, insa nu au stiut sa ma sfatuiasca si ma trimiteau de la o persoana la alta. Mi-au recomandat fel si fel de creme pe perioade scurte de 10 zile… cum poti vindeca un vitiligo de 15 ani in 10 zile?

Va multumesc pentru ajutor!

Eu nu cunosc nici o poveste de succes asa.
Regina Maria este un business, daca era un Dr bun pe vitiligo nu lucra la RM. Acum multi ani am fost si la Dr Nedelcu, recomandat de multi. La fel, business pentru el nu pentru noi…

Eu am fost aici:
https://vitiligo.eu.com/
Din pacate este inchis acum dar am avut sansa sa fiu consultat de 2 ori de Dr Professor Schallreuter.
4 pacienti la 2 zile, 120 euro consultatia. Clar nu era afacere pentru ei. In Ro ar fi avut 10 pacienti pe zi…
Daca esti interesata, pot sa-ti dau mai multe detalii.

Poate poti sa dai mai multe detalii despre cum a decurs consultatia, ce tratament ai urmat, etc.

Vitiligo este o dezordine a sistemului imunitar, de vindecat nici nu se pune problema la nivelul actual al stintei. Insa, cu diverse tratamente, se poate incetini mult boala, si se pot repigmenta usor unele zone.
Spre exemplu eu am reinceput mezoterapia+lampa nUVB+Pigmerise. Rezultatele sunt bune, dar trebuie sa faci min 6 sedinte de mezoterapie (una la 6 saptamani) si e cumplit de dureros sa suporti zeci de intepaturi de ac in zonele afectate.